Rynek nieruchomości w Polsce

Rynek nieruchomości w naszym kraju jest niezwykle różnorodny. Wynika to z paru istotnych czynników i powoduje, że odnalezienie swoich wyśnionych czterech kątów jest bardzo łatwe i zajmuje naprawdę niewiele czasu.
Wraz z dynamicznie rozwijającą się gospodarką, na naszym rynku odznacza się coraz więcej firm inwestujących w budowy nieruchomości, a także międzynarodowych przedsiębiorców chętnych do wejścia na polski rynek. Z czego wynika ten „boom mieszkaniowy”?

precel6

Przede wszystkim z rosnących oczekiwań Polaków, którzy w zależności od zarobków, miejsca i rodzaju pracy, a także wielkości rodziny, szukają przestronnego apartamentu w centrum miasta, niewielkiej kawalerki na obrzeżach albo ciepłego domku na wsi.
Na decyzję o zakupie nieruchomości na rynku pierwotnym wpływają na przykład coraz bardziej pomocne zmiany w dopłatach rządowych, dzięki którym coraz więcej mieszkań jest dostępnych w ramach programu Mieszkanie dla Młodych.

Deweloperzy dostosowują swoje ceny i metraże mieszkań do standardów opisanych w MdM, ponieważ ta dopłata bardzo korzystnie wpływa na ostateczną decyzję, które z dostępnych lokum zostanie wybrane.

Innym czynnikiem wpływającym na rozwój polskiego rynku nieruchomości jest fakt, że do programu dołączone zostały mieszkania z rynku wtórnego. To powszechnie znana prawda, że im szerszy mamy wybór, tym mocniej konkurencyjne są oferty, nie ma monopolu jednej konkretnej firmy, więc i standard, i lokalizacja, i co najważniejsze – cena są bardzo zróżnicowane, przez to można zaspokoić gusta nawet najbardziej wymagających klientów.

This entry was posted in Uncategorized. Bookmark the permalink.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *